Po poteh skozi čas

Založnik o knjigi (vir: Bukla)

Prvi poljudno pripravljen vodnik po trenutno vseh slovenskih arheoloških parkih ponuja 34 izletov na najzanimivejše cilje z urejenimi arheološkimi ostalinami in možnostjo organiziranega ogleda. Pri tem vam bo v pomoč več kot 200 nazornih fotografij s posameznih najdišč z orisi, opisi dostopa in zemljevidi. V vodniku so zajete tudi lokacije z obširnimi razlagami, ki predstavljajo arheološke spomenike iz kamene in kovinske dobe, rimskega in poznorimskega obdobja ter višinskih utrdb na območju Slovenije. Posebno poglavje opisuje ostaline rimskega obrambnega zidu Claustra Alpium Iuliarum. Andreja Breznik je leta 2003 diplomirala na Oddelku za arheologijo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Leta 2012 je doktorirala na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani z naslovom Upravljanje arheološkega parka v RS s področja managementa neprofitnih organizacij in dediščinskega managementa. Ukvarja se s problemi upravljanja kulturnih spomenikov na prostem v RS ter možnostmi njihove vključitve v javno življenje in turizem, s poudarkom na uporabi spomenikov v obliki dejavnosti arheološkega parka. Od leta 2006 je zaposlena v Narodnem muzeju Slovenije kot kustosinja pedagoginja, kjer je uspešno in sistematično vpeljala programe za izbrane ciljne skupine.

Od leta 2011 je tudi predavateljica na Visoki šoli za trajnostni turizem ERUDIO za predmet Management arheološke dediščine za turistično rabo.