Projekti

Projekt Priporočamo! je skupen projekt splošnih knjižničarjev celjskega območja. Za vas vsak mesec izberemo in preberemo dobro in zanimivo knjigo.

Celjskozasavski.si je spletni biografski leksikon, ki ga ustvarja deset splošnih knjižnic celjskega območja. Vanj so vključeni podatki o osebnostih, ki so bile na tem območju rojene, so tukaj živele in/ali se šolale, predvsem pa so s svojim delom na kateremkoli področju pomembno zaznamovale svoje okolje: pisatelji, pesniki, literarni ter umetnostni zgodovinarji in kritiki, novinarji, slikarji, glasbeniki, arhitekti, duhovniki, znanstveniki, raziskovalci, profesorji, gospodarstveniki, politiki, športniki itd.

Spletno stran upravlja Osrednja knjižnica Celje v sodelovanju z drugimi knjižnicami celjskega območja, vsebine pa vnaša v skladu z vsebinsko zasnovo biografskega leksikona vsaka knjižnica za svoje območje sama.