Brezžična omrežja

Uporabniki knjižnice lahko uporabljajo brezžična omrežja OKC, Libroam in Eduroam.

Pred nameščanjem omrežij Libroam in Eduroam je priporočjivo namestiti odjemalec za eduroam, ki si ga prenesete na spletni strani: https://cat.eduroam.org/.

Brezžično omrežje OKC

Brezžično omrežje OKC je namenjeno gostom knjižnice za hiter pregled elektronske pošte in kratkotrajno iskanje informacij na spletu. Hitrost brezžične povezave je odvisna od števila sočasnih uporabnikov. Do nadaljnjega je uporaba možna brez vnosa gesla. Dostop je omejen na 30 minut na dan. Kljub poteku je omogočen dostop do spletne strani knjižnice in strani za nameščanje odjemalca Eduroam.

Brezžično omrežje Libroam

Brezžično omrežje Libroam je namenjeno vsem aktivnim članom knjižnice in deluje v mreži večjih knjižnic po Sloveniji. Navodila za pridobitev uporabniškega imena in gesla ter za nastavitev brezžičnega omrežja so na voljo na povezavi http://home.izum.si/cobiss/libroam/za_uporabnike.asp. Za uporabo brezžičnega omrežja Libroam veljajo naslednja pravila:

• uporabnik mora biti član knjižnice,
  • uporabnik mora imeti poravnane vse terjatve do knjižnice,
  • uporabnik ni kršil pravil, ki veljajo v omrežju Eduroam/Libroam.

Za prijavo v omrežje Libroam uporabite uporabniško ime: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. (xxxxxxx je številka vaše članske izkaznice) in geslo, ki ga uporabljate za dostop do spletne storitve Moje knjižnice.
Uporaba brezžičnega omrežja ni časovno omejena.

Brezžično omrežje Eduroam

Brezžično omrežje Eduroam je namenjeno uporabnikom izobraževalne in raziskovalne sfere, ki na svojih ustanovah pridobijo dostop in navodila za uporabo brezžičnega omrežja Eduroam v Sloveniji ali tujini.

Če boste imeli težave pri nameščanju odjemalca, vam je na voljo brezplačna pomoč preko elektronske pošte Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..