Indijski budizem - v okviru U3O

Med štirimesečnim romanjem po svetih krajih budizma so nastale številne fotografije. Z njihovo pomočjo nas bo Jan Ciglenečki popeljal v historične kraje, ki so povezani z Budinim življenjem.

Od starodavnih mest v dolini reke Gange, kjer je v 6. stol. pr. n. št. živel Buda, prek jamskih samostanov skritih v džunglah osrednje Indije, vse do odmaknjenih tibetanskih gomp v ledenih puščavah Himalaje.

Nakazati želi tudi nadaljnji razvoj budizma s poudarkom na puščavnikih in meditativnih praksah.

Dr. Jan Ciglenečki je leta 2014 je doktoriral na Oddelku za filozofijo Filozofske fakultete v Ljubljani z nalogo "Ontologija in eshatologija v zgodnji grški misli". V času doktorskega študija se je izobraževal na Teološki fakulteti v Beogradu (2006/2007), Univerzi Ludwig Maximilian v Münchnu (2007-2009), pariški Sorboni (Université Paris-Sorbonne IV) in École normale supérieure (2009/2010), ter na Ciprski univerzi (Πανεπιστήμιο Κύπρου) v Nikoziji (2011/2012). V akademskem letu 2013/2014 je delo nadaljeval v Kairu, kjer je vodil raziskovalni projekt »Heritage of the Desert Fathers«. Sodeloval je pri prevodih iz grščine (Fragmenti predsokratikov, 2012), koptščine (Gnostični evangeliji, 2014; Zgodnjekrščanski spisi, 2015) in nemščine (Adelma von Vay, Duh, sila, snov, 2011; C. G. Jung, Rdeča knjiga, 2015). Souredil je antologijo tradicionalizma Sophia perennis (Ljubljana 2015) ter zbornik Začetki grškega mišljenja (Ljubljana 2017). Je avtor monografije »Pozabljeni temenos« (Ljubljana 2015).   V okviru projekta Dokumentiranje koptske dediščine v srednjem Egiptu in Vzhodni puščacvi izvaja raziskave zgodnjega meništva in puščavništva. Lansko leto poleti je v iskanju analogij  preživel štiri mesece v Indiji, kjer je obiskoval tamkajšnje budistične puščavnike, askete in menihe.