KORESPONDENCA PESNIKA KARLA DESTOVNIKA KAJUHA

Andreja Jurkovnik iz Knjižnice Velenje, avtorica istoimenske razstave, ki bo na ogled v 2. nadstropju knjižnice, bo predstavila bogato korespondenco, ki se je ohranila v zapuščini pesnika Karla Destovnika Kajuha. Dopisoval si je s prijatelji, vrstniki, domačimi ter tudi z nekaterimi že tedaj uveljavljenimi literati. Poudarek bo njegovem dopisovanju z domačimi ter z njegovim sošolcem in pesnikom, Celjanom Francem Primcem.

V programu odprtja bodo sodelovali urednik zbirke Kajuh 100 in avtor biografskega romana o Kajuhu Prestreljene sanje Vlado Vrbič, avtorica razstave Andreja Jurkovnik in člani Ljubiteljskega gledališča Petra Simonitija Celje.

Dogodek v okviru Univerze za tretje življenjsko obdobje in Domoznanstvenega oddelka bo v Študijski čitalnici.