Spomladanska divja zelišča v kuhinji s chefom Markom Pavčnikom

Spomladi, ko se narava prebudi in nas obdari z novim življenjem, lahko že nekaj korakov od svojega domovanja naberemo številna okusna in zdrava zelišča, ki lahko popestrijo marsikakšen kulinarični podvig, hkrati pa so vir zdravilni snovi za naše telo.

O tem, katera zelišča se nam ponujajo in na kakšen način jih lahko pripravimo oz. vključimo v svoj jedilnik, bo spregovoril chef in vodja restavracije Pavus, Marko Pavčnik.

Marko Pavčnik (roj. 1980), slovenski kulinarični divjak z dušo. Kuharski samouk, ki predstavlja enega najvidnejših kreatorjev slovenske kuhinje. Svojo profesionalno pot piše, kjer jo je kot mlad kulinarični navdušenec začel - na Gradu Tabor Laško.

Njegovo ustvarjalnost in uspeh odlikuje kar nekaj zlatih in srebrnih odličij na tekmovanjih Gostinsko turističnega zbora Slovenije, kjer ga je opazilo tudi Društvo kuharjev in slaščičarjev Slovenije. S povabilom v reprezentanco pa je prišlo še nekaj lepih rezultatov in uspehov.

Že takoj prvo leto so Restavracijo Pavus prepoznali vodilni kulinarični ocenejavalci in jih uvrstili med najboljše restavraciji v Sloveniji. Kmalu so sledili tudi tuji ocenjevalci oz. zbiralci dobrih restavraciji kot so Gault Millau, Falstaff, ocena v reviji Feinscmeker in tako naprej. Sledilo je tudi stanovsko povabilo kolegov v društvo JRE, ki združuje 14 restavraciji v Sloveniji in več kot 300 v tujini. V tujini je zelo prepoznavna in je sinonim za kvaliteto in strastne chefe. Nekateri ji pravijo celo "čakalnica na Michellinove zvezdice".

Z nekaj sodelovanji v oddajah na RTV je Marko vzbudil pozornost tudi komercialne televizije POP TV: chef Marko Pavčnik je 2 leti sodeloval kot strokovni komentator v priljubljeni TV oddaji Gostilna išče šefa (POP TV), grad pa je bil tudi prizorišče snemanja oddaje Skriti šef (POP TV).

Od leta 2011 je restavracija Pavus oz. chef Marko Pavus viden člen slovenske kulinarične scene, ki jo čaka lepa prihodnost, saj slovenska kulinarika postaja vedno bolj prepoznavna tudi v svetu.

Vidimo se v ponedeljek, 19. 4. 2021, ob 17.30 v živo na FB Univerze za tretje življenjsko obdobje. Predavanje organizira Univerza za tretje življenjsko obdobje pri Osrednji knjižnici Celje.

Foto: Rok Deželak