SVETOVNO ZNANI HIMALAJSKI PESNIK YUYUTSU SHARMA

Ob koncu novembra bomo gostili svetovno literarno zvezdo, himalajskega pesnika Yuyutsa Ram Dass Sharmo. Predstavili bomo prevodno izdajo njegove zbirke Quaking Cantos/ Pretreseni spevi, ki jo je poslovenila Barbara Pogačnik.

Yuyutsu Ram Dass Sharma je svetovno znan himalajski pesnik in novinar, ki se je rodil in izobrazil v severni Indiji, že zgodaj pa se je preselil v Katmandu, kjer zdaj z družino preživi večino časa. Piše v nepalščini in angleščini, izdal je več kot deset pesniških zbirk, ki so prevedene v številne jezike. Veliko potuje in bere na različnih koncih sveta, najpogosteje v ZDA, kjer trenutno vodi pesniško delavnico na univerzi Columbia v New Yorku. Podobne delavnice je v preteklosti vodil že na številnih drugih univerzah, med njimi v Nemčiji, Kanadi in Kaliforniji. Njegova edina pesniška zbirka v slovenščini doslej je Jezero Fewa in konj (Sodobnost International, 2008); ob izidu je gostoval tudi v Sloveniji. Pretreseni spevi (Quaking Cantos) so nastali po katastrofalnem potresu v Nepalu leta 2015, med katerim je umrlo in bilo huje ranjenih več kot dvanajst tisoč ljudi.

S pesnikom se bo pogovarjal Kristian Koželj, pridružil pa se jima bo tudi legendarni slovenski pisatelj in urednik Evald Flisar.
Dogodek bo v sredo, 28. novembra, ob 18. uri v oddelku Glasba-film.

Dogodek pripravljamo v sodelovanju s KUD Sodobnost International.