Univerza za tretje življenjsko obdobje

V ponedeljek, 19. marca, vas ob 17.30 vabimo v Levstikovo dvorano na predavanje z naslovom UMETNE MASE - UPORABNE, VENDAR OKOLJU NEPRIJAZNE. Gospa Marinka ŽBOGAR, upok. prof. kemije, nas bo, kot že nekajkrat doslej, spomnila, da je Zemlja naš dom, zato se moramo zavedati njene ranljivosti in enkratnosti in vsak dan odgovorno delovati v smeri trajnostnega razvoja. Umetne mase, ki so bile v prejšnjem stoletju material prihodnosti, danes predstavljajo velik okoljski problem; zažrle so se v vse ravni našega vsakdana. A ne brez posledic. Odmetavanje in kopičenje odpadkov iz umetnih snovi je vedno večje, kar močno obremenjuje okolje, ki je življenjski prostor človeka. Vse prevečkrat le ti pristanejo na tleh in na koncu v morju, kjer so zaradi nerazgradljivosti nevarna živim bitjem. Vabljeni k razmišljanju in obisku zanimivega predavanja!