Univerza za tretje življenjsko obdobje

V ponedeljek, 22. oktobra, bo ob 17.30 naš gost Damjan JEVŠNIK, ki nam bo predstavil vtise in izkušnje s številnih popotovanj po SKANDINAVIJI. Bi šli tja, kjer ni ljudi, kjer je pokrajina velika in narava divja kot pred stoletji? Kjer je kakovost življenja pomembnejša od pehanja za denarjem? Med gozdnate širjave, strme fjorde, poredne trole? V tri prestolnice, rdeče lesene hiške in na kopanje v prijetno ogreta jezera, ki jih med kratkim poletjem ogreva sonce tudi ponoči? Ljudje so prijazni, odgovorni do soljudi in do narave; dežele so skladne in urejene; pokrajina je neskončna, raj za fotografe in popotnike…  Vabljeni!