Spominski večer v čast Metodi ŽGEČ - v okviru U3O

Vabimo vas na spominski večer ob prvi obletnici smrti ljubiteljske slikarke Metode Žgeč in odprtje slikarske razstave Celjske vedute.

"Iz risbe v risbo, iz akvarela v akvarel, iz slike v sliko nam razkriva svoj topel odnos do mesta, ki ga je ljubila, v katerem je preživela večji del svojega življenja, dozorevala, se starala in zapustila ta svet," je zapisal njen prvi slikarski mentor mag. Željko Opačak.

Dogodek pripravljamo v sodelovanju z njeno hčerko Simono Žgeč, likovno skupino Prijatelji in OŠ Lava, vodila ga bo mag. Marijana Kolenko, v kulturnem programu pa bo nastopil APZ CELJE. Vljudno vabljeni!