Pisanice malo drugače - v okviru U3O

Tik pred velikonočnimi prazniki vas vabimo v Levstikovo dvorano na predavanje z naslovom PISANICE MALO DRUGAČE. Naša gosta bosta Jelka in Jože ŽLAUS iz Vojnika. Krašenje velikonočnih jajc je bilo med slovanskimi narodi že od nekdaj razširjeno; v Sloveniji predvsem v Beli krajini, delu Dolenjske in nekoliko kasneje tudi v Prekmurju. Tu so se ohranili lepi primerki poslikav v tako imenovani tehniki 'batik', katero bo predstavila tudi gospa Jelka. Ravno pravi čas, da se nove tehnike krašenja še lahko priučite in jo že letos tudi preizkusite. Pred predavanjem bo v preddverju Levstikove dvorane voden ogled razstave grafik Jožeta Žlausa PISANICE V MODREM, ki bo nato v I. nadstropju knjižnice na ogled vse do 26. aprila. Vabljeni!