Avstralija - v okviru U3O

Popotnica Andreja Avberšek nas bo s 4WD campervanom popeljala na avanturističen outback po Avstraliji, na 26-dnevno popotovanje koncem avstralskega poletja, ki še vedno ponudi visoke temperature, a tudi že nekaj dežja. Ogledu Sydneya z znamenito opero in pristaniškim mostom je sledila 8.000 km dolga pustolovščina v avstralski “outback” in po celotni zahodni obali. Puščavsko pot po Great Central Road so zaznamovali rudniki dragocenih kovin, divje kamele, kenguruji, živina, cestni vlaki in Aborigini. Sveti gori Uluru in Kata Tjuta sta čudovita rdeča osamelca sredi puščave, neposeljeni zalivi se bahajo z belo peščeno plažo in koralnim grebenom, ogromne mante kraljujejo v turkiznem morju. Prelet zalivov in klifov Coral Baya, hranjenje divjih delfinov in avstralskih pelikanov, srečevanje koal, kengurujev, emujev, barvnih papig in kuščarjev na vsakem koraku... Doživetje  Avstralije, ki jo sicer poznajo le redki. Vabljeni!