Skrivnostna Alžirija - v okviru U3O

Naš gost bo Mohamed Laissani iz Ljutomera. Svojo domovino Alžirijo je zapustil pri svojem 20. letu. Z nami bo delil svojo izkušnjo od prihoda v Slovenijo, študija, ustvarjanja družine, poklicne poti do vsega, kar je že doživel tukaj. Glavna tema njegovega predavanja pa bo seveda predstavitev Alžirije, ki je turistično zelo zanimiva, a žal premalo poznana. Dežela sonca, pomaranč, fig in peska, dežela Berberov, prvinskih prebivalcev puščave Sahare z zanimivo zgodovino. Dežela, ki jo redko najdete v turističnih prospektih, je zato le še bolj skrivnostna. Morda nam bo predavatelj odstrl kakšno tančico, vsekakor pa nam bo ponudil v pokušino katero od njihovih tipičnih jedi. Vabljeni!