Čajanka z Almo - utrinki (njene) umetniške duše - v okviru U3O

Almo M. Karlin (1889 -1950) najbolj poznamo po tem, da je prepotovala svet, da je bila pisateljica in pesnica, da je govorila mnogo tujih jezikov. Bila pa je tudi teozofinja, ljubiteljska raziskovalka in etnografinja, vsekakor pa najbolj znana Celjanka. Dramatizirane odlomke iz njene avtobiografije SAMA bosta uprizorili članici Ljubiteljskega gledališča Teharje Celje Sonja Mlejnik in Anica Milanović, ki je tudi scenaristka in režiserka dogodka. Gre za pripoved Almine življenjske zgodbe skozi odsev njene duše, njenih sanj, njenega gledanja na svet, njenih hrepenenj in želja, ter njenega odnosa do svojih bližnjih in svojega življenja. Dogodek bo v Študijski čitalnici; vabljeni!

Foto: https://www.celje.info/kultura/okrogla-obletnica-rojstva-celjske-svetovljanke/