V dvoje okrog ekvatorja - ODPOVEDANO

Sultanat Oman leži na jugovzhodni obali Arabskega polotoka. Kljub temu da je večina sosed v vojni ali pa so vanjo vpletene, je Oman varna, razvita in precej bogata država, ki ohranja svojo tradicijo.

Prebivalci Omana so ponosni in gostoljubni. Dežela je velika, ima visoke gore, soteske, primerne za trekinge, zelene oaze z nasadi dateljnov, rečne doline (vadije), ki omogočajo kopanje in dolge peščene plaže. Med mesti izstopata glavno mesto Muscat, kjer se zelo dobro prepletata nova (moderna) in stara arhitektura, ter tradicionalna Nizwa, nekdanja prestolnica Omana. Ker je večji del dežele puščava, je treba to obvezno obiskati.