Cikel ruskega filma 2018

V mesecu februarju vas vabimo na ogled treh ruskih filmov. Projekt Cikel ruskega filma pripravljamo v sodelovanju z Mestno knjižnico Ljubljana in društvom Mednarodni klub slovanskih rojakov RUSLO.

Filmi se bodo odvijali ob 17. uri v oddelku glasba film.

PUŠKIN - ZADNJI DVOBOJ (2006) 6. FEBRUAR 2018
drama
Režija: Natalija Bondarčuk
Film o temi, ki ne da miru poznavalcem literature in A. S. Puškina, namreč o okoliščinah njegove smrti, dvoboja, v katerem je pesnik branil čast svoje soproge. Nadaljnja raziskava odkriva, da je bil v spletke vpleten dobršen del takratne družbe…

DVAJSET DNI BREZ VOJNE (1976) 13. FEBRUAR 2018
vojna drama
Režija: Aleksej German
Zgodba vojaškega novinarja Lopatina. Leta 1942 ga pošljejo za dvajset dni v uzbekistanski Taškent, ki ga vsa grozota rušilne vojne še ni dosegla, poiskati soprogo padlega tovariša. Film po scenariju K. Simonova, ki je življenje vojnega dopisnika poznal iz prve roke.

DIAMANTNA ROKA (1968) 20. FEBRUAR 2018
pustolovska komedija
Režija: Leonid Gajdaj
Pustolovska komedija legendarnega Leonida Gajdaja velja za eno najpopularnejših sovjetskih filmskih stvaritev vseh časov. Zgodba filma delno temelji na resničnih dogodkih iz življenja tihotapcev, v katero se nehote vplete čisto navaden, vzoren in pošten sovjetski državljan.

Slovenski podnapisi, vstop je prost. Vljudno vabljeni!
Ciklus ruskega filma pripravljata Slovanska knjižnica in Mednarodni klub slovanskih rojakov Ruslo.