Dan raziskovalcev

Noč/dan raziskovalcev je dogodek, ki se odvija na pobudo Evropske Komisije vsak zadnji petek v mesecu septembru v številnih evropskih državah od leta 2005 dalje. Dan raziskovalcev ponuja možnost vpogleda v raziskovalni del delovanja višješolskih in visokošolskih zavodov, v lokalne raziskovalne inštitute, sodelovanje v eksperimentih ter možnost uporabe najnovejših tehnologij in instrumentov pod vodstvom raziskovalcev.

Letos bo Dan raziskovalcev potekal v petek, 28. 9. 2018, od 10. do 17. ure na ploščadi pred Osrednjo knjižnico Celje. Na dogodku, ki ga organizira Regijsko študijsko središče, bo sodelovala tudi naša fakulteta s stojnico, na kateri bodo študenti za obiskovalce pripravili kviz “Kako dobro poznam EU?”.

Na Dnevu raziskovalcev bo v počastitev 40 let mladinskega raziskovalnega dela v Celju izveden posvet, kjer bodo sodelovali nekdanji uspešni mladi raziskovalci, ki so dosegli zavidljive karierne poti tako doma kot v tujini.

Kliknite tukaj za ogled plakata.