Iz malega raste veliko

Arhitektura vrtcev morda ni najpomembnejša tema, je pa zagotovo ena najbolj aktualnih. Otrokova izkušnja prostora, ki se v najnežnejših
letih razvoja subtilno vgrajuje v njegov spomin, je eden temeljnih gradnikov njegove osebnosti in kulturne osveščenosti prihodnjih generacij.
Arhitektura vrtcev je arhitektura, ki vzgaja. Razstava predstavlja pregled dosežkov arhitekturnega načrtovanja objektov vrtcev
v Sloveniji od začetkov njihove namenske gradnje skozi celotno obdobje razvoja, različne družbene ureditve ter demografska nihanja v
družbi do danes.

Obenem želimo opozoriti, da prav v današnjem času s pogosto neprimernimi prenovami in energetskimi sanacijami za vedno izginjajo tudi arhitekturno kakovostne stavbe, ki soustvarjajo našo kulturno identiteto. Razstava je prva razstava, ki obravnava tematiko arhitekture vrtcev v Sloveniji.
Pregledna in retrospektivna razstava slovenskih vrtcev je projekt galerije Dessa, MIZŠ in ZRSŠ.

Uradno odprtje in voden ogled po razstavi bo v četrtek, 11. januarja, ob 11. uri v avli knjižnice.
Vabljeni!