Punčke (za)upanja iz karantene

Projekt Punčke(za)upanja iz karantene je zaživel sredi marca, ko se je življenje zaradi epidemije skoraj ustavilo. V Osrednji knjižnici Celje je v sklopu Univerze za III. življenjsko obdobje že lani uspešno deloval krožek izdelovalk punčk iz cunj, letos pa smo preko facebook skupine povabili k sodelovanju tudi druge ustvarjalce iz vse Slovenije.
Knjižnico bo teden dni pred dogodkom obogatil nasmeh Unicef-ovih punčk iz cunj; punčke bodo za en teden polepšale okna in vstopni prostor knjižnice, nato pa bodo pod pokroviteljstvom Unicef Slovenija predane svojemu namenu. Posvojitelj punčke z donacijo 20,00 EUR krije stroške cepljenja proti šestim nalezljivim boleznim otrok v najrevnejših predelih sveta.
V ponedeljek, 22. junija, ob 11. uri vas vabimo na ploščad pred knjižnico na dobrodelno predajo punčk v posvojitev. Za glasbeno popestritev bo poskrbela prejemnica letošnjega kristalnega grba MOC, glasbenica Nuša Ofentavšek, s klavirsko spremljavo Tadeja Grušovnjaka.

Prisrčno vabljeni!