skok na glavno vebino izjava o dostopnosti

Jurčičevi tipi in originali ob 10. obletnici Z branjem do zvezd

Ljubiteljsko gledališče Petra Simonitija Celje je v počastitev 140-letnice smrti Josipa Jurčiča, avtorja prvega slovenskega romana, oživilo pisateljeva dela, ki so ključnega pomena za začetek in razvoj slovenske pripovedne proze. V predstavi Jurčičevi tipi in originali postavlja na oder literarne like in zgodbe, ki jih je ustvarjalec ubesedil tako, da se v njih zrcalita njegov in naš čas. Vezno besedilo, dramatizacije, scenarij in režija so delo Jane Kvas.

Dogodek, ki bo v četrtek, 9. decembra, ob 17.30 v Študijski čitalnici, posvečamo zaključni predstavitvi Z branjem do zvezd, 10. bralni znački za odrasle. Na dogodku bomo podelili tudi priznanja in nagrade vsem sodelujočim.

Za kulturno popestritev bo poskrbela Glasbena šola Celje.

Vabljeni!

Ker je število sedežev omejeno, bodo od 2. do 5. decembra na voljo brezplačne vstopnice za sodelujoče v bralni znački 2021. Za informacije pokličite na tel. 03 426 17 61.

prostovoljstvo Varna točka