skok na glavno vebino izjava o dostopnosti

POLETNI OBISK KNJIŽNICE

Tudi med poletjem vas z veseljem vabimo med naše knjižne police!

Enota v Celju je odprta po rednem delovnem času, poletni delovni čas krajevnih knjižnic preverite tukaj:

IZPOSOJA IN VRAČILO GRADIVA

• Gradivo si lahko sami izberete med policami.
  • Gradivo si lahko predhodno naročite v katalogu Cobiss + ali  mobilni aplikaciji mCobiss in ga po prejetem obvestilu prevzamete pri izposojnem pultu.
  • Pri vračilu gradiva ni več tridnevne karantene in vrnjeno gradivo nima več tridnevnega statusa zadržano. NIJZ priporoča, da si pred in po branju umijete ali razkužite roke ter poleg higiene rok upoštevate tudi higieno kašlja/kihanja in se zlasti med branjem ne dotikate obraza. Verjetnost prenosa okužbe prek knjig/revij/časopisov je ob upoštevanju osnovnih higienskih priporočil sicer nizka, vendar še vedno obstaja, sploh ob slabši epidemiološki sliki.
  • V časopisni čitalnici imamo na voljo sterilizator knjig, v katerem si lahko ob pomoči knjižničarja sterilizirate gradivo, ki si ga želite izposoditi.
  • Ob upoštevanju varnostne razdalje so vam za študij na voljo študijske celice, čitalnici in ostala uporabniška mesta po knjižnici.

UKREPI

• V knjižnico vstopate le, če ste zdravi.
  • Nadenite si zaščitno masko.
  • Razkužite si roke ob vstopu.
  • Upoštevajte predpisano medosebno varnostno razdaljo 1,5 m.
  • Število oseb v prostorih knjižnic je omejeno na eno osebo na 10 m2.

Vabljeni v naše oddelke!

prostovoljstvo Varna točka