Podatkovne zbirke z dostopom na daljavo

EBSCO

EBSCO Host omogoča iskanje, pregledovanje, tiskanje in shranjevanje polnih besedil člankov po bazah Academic Search Elite, Regional Business News, MasterFILE Premier, ERIC, GreenFILE in Business Source Main Edition ter iskanje po bibliografskih navedbah in povzetkih v zbirkah MEDLINE in Library, Information Science & Technology Abstracts.

Navodilo za uporabo

EBSCOeBooks logo EBSCO eBook Public Library Subscription Collection omogoča izposojo elektronskih knjig.

Navodilo za uporabo

večer

Večer  spletni arhiv časopisa Večer. Arhiv člankov od leta 1945 do danes.

Dostop v knjižnici in na daljavo

gvin GVIN.com – nudi celovit vpogled v poslovanje slovenskih podjetij, v njihova vodstva ter v tržno dogajanje doma, v svetu in po posameznih industrijskih panogah.

ebonitete pba novi

EBONITETE.si - je najsodobnejša aplikacija za popoln pregled več kot 200.000 poslovnih subjektov. Na enem samem mestu lahko pridobite splošne, računovodske in ostale finančne podatke o izbranem podjetju.

Dostop v knjižnici in na daljavo

ius tab1 logo iusinfo IUS info je spletni portal s pravnimi informacijami. Namenjen je iskanju in branju informacij s področja slovenske in evropske zakonodaje ter sodne prakse.

Dostop v knjižnici in na daljavo
findinfo tab1 logo iusinfo FIND info je spletni portal, ki nudi informacije iz finančnega in davčnega področja.

Dostop v knjižnici in na daljavo
pressreader PressReader je podatkovna zbirka, ki prinaša tekoče izdaje več kot 3.000 nacionalnih, regionalnih in lokalnih časnikov in revij iz vsega sveta.

Dostop v knjižnici in na daljavo

sskj Portal Fran združuje slovarje, slovenistične jezikovne vire in portale, ki so nastali ali še nastajajo na Inštitutu za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU, ter slovarje, ki so v okviru dela na tem inštitutu dobili digitalno obliko. Omogoča tudi iskanje po drugih izbranih slovenskih jezikovnih korpusih. Namen portala je omogočiti dostop do slovarskih informacij čim širšemu krogu uporabnikov, zato omogoča tako povsem preproste kakor tudi zelo kompleksne poizvedbe.