Podatkovne zbirke z dostopom na daljavo

EBSCO

EBSCO Host omogoča iskanje, pregledovanje, tiskanje in shranjevanje polnih besedil člankov po bazah Academic Search Elite, Business Source Premier, MasterFILE Premier, Newspaper Source in MEDLINE.

Navodilo za uporabo

EBSCOeBooks logo EBSCO eBook Public Library Subscription Collection omogoča izposojo elektronskih knjig.

Navodilo za uporabo

večer

Večer  spletni arhiv časopisa Večer. Arhiv člankov od leta 1945 do danes.

Dostop v knjižnici in na daljavo

gvin GVIN.com – nudi celovit vpogled v poslovanje slovenskih podjetij, v njihova vodstva ter v tržno dogajanje doma, v svetu in po posameznih industrijskih panogah.

ebonitete

EBONITETE.si - je najsodobnejša aplikacija za popoln pregled več kot 200.000 poslovnih subjektov. Na enem samem mestu lahko pridobite splošne, računovodske in ostale finančne podatke o izbranem podjetju.

Dostop v knjižnici in na daljavo

ius tab1 logo iusinfo IUS info je spletni portal s pravnimi informacijami. Namenjen je iskanju in branju informacij s področja slovenske in evropske zakonodaje ter sodne prakse.

Dostop v knjižnici in na daljavo
findinfo tab1 logo iusinfo FIND info je spletni portal, ki nudi informacije iz finančnega in davčnega področja.

Dostop v knjižnici in na daljavo
pressreader PressReader je podatkovna zbirka, ki prinaša tekoče izdaje več kot 3.000 nacionalnih, regionalnih in lokalnih časnikov in revij iz vsega sveta.

Dostop v knjižnici in na daljavo
sskj Slovar slovenskega knjižnega jezika je najobširnejše in najpomembnejše slovensko slovarsko delo. Nova izdaja, ki je izšla v letu 2014, je dopolnjena z opisi besed in pomenov, ki so se v slovenščini širše uveljavili v zadnjem poltretjem desetletju (po letu 1991).