Vrtnarim - torej sem  - v okviru U3O

Vrtnarim - torej sem - v okviru U3O

Vabimo vas na poljudno predavanje univ. dipl. ing. agr. Nade VREŽE. Četudi nimamo svojega vrta, lahko danes vrtnarimo že skoraj povsod – ne zgolj na vrtovih in njivah na podeželju, ampak tudi v mestu - na strehah, balkonih, okenskih policah. Delež samooskrbe z zelenjavo je v Sloveniji precej nizek, zato je namen predavanja tudi vzpodbuda za izboljšanje le-tega. Lastnica 'čarobnega' vrta nad Šmarjem pri Jelšah priporoča, da poleg tradicionalnih vrtnin in sadja poskusimo tudi z gojenjem česa novega, cvetočega in divjega ... Vrtnarjenje pa je lahko tudi dober razlog za druženje in medgeneracijsko sodelovanje.