Rastem s knjigo

Nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo izvajamo Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za kulturo RS, Ministrstvo za šolstvo in šport RS in Združenje splošnih knjižnic ob podpori Zavoda za šolstvo RS, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in Društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami in osnovnimi šolami s prilagojenim programom ter zamejskimi osnovnimi šolami.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:

• spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja,
  • promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja,
  • spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic,
  • motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške in
  • programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

V šolskem letu 2015/16 izvajamo:

Rastem s knjigo OŠ – za učence 7. razredov
Rastem s knjigo SŠ – za dijake 1. letnikov

Projekt sofinancira JAVNA AGENCIJA ZA KNJIGO REPUBLIKE SLOVENIJE.