Izposoja gradiva

• Člani si lahko na dom izposodite večino knjižničnega gradiva.
  • Zadnje številke revij in časopisov ali vezane letnike lahko berete v časopisni čitalnici.
  • Samo v knjižnici lahko uporabljate enciklopedije in slovarje, ki jih ima knjižnica zgolj v enem izvodu, ter unikatno in dragoceno domoznansko gradivo.

Podatke o dostopnosti za posamezni izvod preverite v katalogu COBISS – izvodi, ki so na voljo samo za uporabo v knjižnici, so jasno označeni.

Pomoč pri iskanju in izbiri gradiva

• Rok izposoje za strokovne knjige je en mesec, za leposlovne knjige in zvočne posnetke pa dva tedna.
  • Časopisom, revijam in video gradivu rok izposoje poteče v enem tednu.

V katalogu COBISS je ob vsakem izvodu naveden tudi rok izposoje. Če gradivo po tem času še potrebujete, poskusite rok izposoje pravočasno podaljšati.
Tabela rokov

Izposoja in vračilo gradiva sta v Celju samopostrežna in potekata na knjigomatih, ki so nameščeni v pritličju knjižnice.
Izposoja gradiva je možna le s predložitvijo članske izkaznice. Član ob izposoji prejme seznam izposojenega gradiva, ki ga je dolžan pregledati pred odhodom iz knjižnice in opozoriti na morebitne nepravilnosti. Kasnejših reklamacij knjižnica ne bo upoštevala.

Vse informacije na enem mestu v brošuri Knjižnica pri roki.