Kako je nastajal Atlas ptic Slovenije  - v okviru U3O -ODPOVEDANO

Kako je nastajal Atlas ptic Slovenije - v okviru U3O -ODPOVEDANO

Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije je ob svoji 40-letnici izdalo obsežno monografijo, ki je izjemnega pomena za slovensko ornitologijo. Nastanek atlasa, njegovo uporabo in posebnosti bo predstavila dr. Urša Koce, univ. dipl. biol., varstvena ornitologinja (DOPPS). Razkrila bo veliko zanimivosti, kot so: katere gnezdilke so bile v Sloveniji pred kratkim odkrite na novo, zakaj v atlasu najdemo beloglavega jastreba, zakaj ima velika uharica drugačno merilo na zemljevidu razširjenosti kot ostale vrste ... Že samo terenski del priprave knjige je trajal 15 let in je vključeval 632 popisovalcev, kar priča, da je šlo za velik projekt. Atlas ptic bo mogoče po predavanju kupiti po znižani ceni. Vabljeni!