Mama ne sme izvedeti

Izak najraje igra nogomet. Z mamo, očetom in starejšim bratom Vidom živi v veliki hiši. Sanja, da bi postal golgeter pri Barceloni. Želi si psa in skupaj s prijateljem Galom ustanovita zaresno detektivsko agencijo. Rad se druži s sosedo Rozi, ki je najstarejša tekmovalka eksatlona vseh časov. Včasih mu malo ponagajajo črke, zato mu logopedinja naroči, naj piše o vsem, kar se mu dogaja. In tako se nekega bednega petka njegovo življenje postavi na glavo. Ampak na srečo mu pomaga najboljši detektiv vseh časov, prijatelj Gal. Prvi primer zasledovanja Izakovega brata Vida, ki se obnaša skrajno sumljivo, jima bo mogoče prinesel svetovno slavo. Vendar ni vse tako preprosto, kot se zdi. Mama je cele dneve v službi, Vida ni na spregled, in ko očka pristane v bolnišnici, se Izaku podre svet. Še Rozi je skrivnostna. Toda na srečo mladima detektivoma na preži uspe preprečiti veliko neumnost. (povzeto po spl. str. emka.si)