Nočem

Po očetovem odhodu sta se Zoe in njena mama preselili k maminim staršem na sever Nemčije. Mama se veseli srečanja s šolskimi prijatelji. Prav to pa manjka Zoe. Pogreša najboljšo prijateljico Emily in svojo gimnastično skupino. V novem okolju se ne znajde. Vse se spremeni, ko ji učiteljica športne vzgoje predstavi šolski cirkuški klub. Zoe se kmalu navduši nad akrobacijami in tudi dekleta so prijazna, še posebej Fatou. Tudi trener Timo je vesel nove članice in Zoe se končno spet počuti del skupine. Vse se zdi super, dokler se v Zoe ne prikradejo dvomi. Gre za nesporazum? So Timovi dotiki naključni ali je vsiljiv? Zoe je negotova in ne ve, kako naj se odzove. Meja med zlorabo in naključjem je pogosto zabrisana in najstnik težko prepozna znake. Nasprotno pa storilci načrtno postavljajo svoje žrtve v situacije, v katerih se te počutijo šibke in ranljive. Zoe je imela srečo. Ko se je uprla, je našla razumevanje in podporo – brez obsojanja. (povzeto po spl. str. knjigarna.net)