Tok-Tok v Sovjem dolu

Na zapuščenem industrijskem območju v Sovjem dolu živijo tri znanstvenice, ki se pretvarjajo, da so brezdomke. Premišljena prevara deluje odlično, nihče jih ne razkrinka. Le otroci se ne zmenijo za razcapane čudakinje in se še naprej sestajajo med ruševinami nekdanje tovarne, zato znanstvenice potrebujejo nekoga, ki bi otroke prestrašil. Prijatelj iz študentskih časov, rokoborec, zdaj pisatelj, se jim zdi s svojo robato pojavo za to nalogo nadvse primeren … Toda zakaj je vse to potrebno? Znanstvenice opazujejo nekaj neizmerno redkega, izjemnega, in to skrivnost morajo nujno obvarovati. Podajte se na bralno pustolovščino, ki vas bo popeljala v višave in vam ponudila pogled s ptičje perspektive! (povzeto po spl. str. Založbe Sodobnost)