Knjižnica nudi več!

Predstavitev skupnih projektov in storitev slovenskih splošnih knjižnic.

Poznate portale Dlib, Dobre Knjige, Kamra, Obrazi slovenskih pokrajin in Portal slovenskih splošnih knjižnic? Kaj pa e-vire v splošnih knjižnicah in medknjižnično izposojo?

Slovenske splošne knjižnice izvajajo skupne projekte in storitve. Glavno skrb za delovanje in razvoj nosijo osrednje območne knjižnice, kjer so projekti oziroma storitve tudi nastali, nato pa se razširili v vse slovenske splošne knjižnice, da dosežejo vsakega njihovega obiskovalca.

Opise in povezave do storitev si lahko ogledate tukaj.
V knjižnici pa najdete tudi tiskano verzijo zloženke.

Koordinacijo osrednjih območnih knjižnic izvaja Narodna in univerzitetna knjižnica, projekti in storitve se izvajajo s finančno podporo Ministrstva za kulturo.