Poletje na jezeru Čiče

Lucijino poletje ni polno nepozabnih doživetij. Dolge dneve preživlja v novozgrajeni hiši ob jezeru Čiče, kamor so se nedavno preselili. Njena mama je po sili razmer sprejela sezonsko delo sobarice v Poreču, njen oče dela v oddaljenem Münchnu, Lucija in njen brat Janko pa sta prepuščena »tiranski« babici, ki jima ves čas ukazuje. Še dobro, da jo kdaj obišče prijateljica Petra in da je v bližini vsaj lokalno jezero, kjer se da ohladiti, ko postane vročina neznosna. Vendar jezero v sebi skriva mnoge nevarnosti, kar bo Lucija spoznala tudi na lastni koži … Nagrajeni hrvaški roman o preživljanju dni ob jezeru, tesnih družinskih vezeh, prvi ljubezni in tudi neznosni bolečini ... (povzeto po spl.str. Založbe Miš)