Volčje oko

V živalskem vrtu se pred volčjo ogrado postavi deček. Nepremično strmi v volkovo oko. Volk postane nemiren, kaj hoče od mene?, potem se odloči in dečka gleda nazaj. Tako se začne njun tihi pogovor: v volčjem očesu se odvrtijio aljaška divjina, preteča nevarnost, beg pred ljudmi in v otroškem očesu zgodba dečka z dragocenim darom pripovedovanja zgodb, ki je prepotoval vse tri Afrike, da bi preživel. Po poteh, polnih trpljenja in razočaranj, se srečata v Drugem svetu, kjer ni nič, kot je bilo ... Brezčasna mojstrovina francoskega pisatelja Daniela Pennaca o prijateljstvu in preživetju, o odnosu človeka do narave in živih bitij. (povzeto po spl. str. Založbe Miš)