Pis(a)na kulturna dediščina

Osrednja knjižnica Celje in Društvo bibliotekarjev Celje organizirata posvet Pis(a)na kulturna dediščina z namenom osvetliti problematiko pisne kulturne dediščine v knjižnicah, opozoriti na nedorečeno zakonodajo v zvezi z varovanjem kulturne dediščine v slovenskih knjižnicah, na zapleten in dolgotrajen postopek razglasitve kulturnega spomenika ter neprepoznavnost in nerazumevanje arhivske oziroma muzealske vloge knjižnic.

Na posvetu, ki bo potekal v petek, 1. decembra 2017, v Levstikovi dvorani Osrednje knjižnice Celje, bodo s svojimi prispevki sodelovali priznani slovenski strokovnjaki s področja varovanja pisne kulturne dediščine.

Program posveta