Nabavna politika

Knjižnična zbirka je temeljno orodje knjižnice pri izpolnjevanju njenega poslanstva – zadovoljevanja izobraževalnih, informacijskih raziskovalnih in kulturnih
potreb prebivalcev lokalne skupnosti –, zato v Osrednji knjižnici Celje skrbno načrtujemo njeno izgradnjo, bogatitev, posodabljanje in obnavljanje. Poleg nakupa v Osrednji knjižnici Celje prirast gradimo tudi z obveznim izvodom ter darovi in zamenami. Nakup načrtujemo tako, da vsa orodja izgradnje zbirke oblikujejo uravnotežen prirast.

Kot osrednja območna knjižnica zagotavljamo tudi razširjen izbor gradiva za potrebe celotnega območja.

Dokument upravljanja s knjižnično zbirko Osrednje knjižnice Celje

Seznami gradiva kupljenega iz sredstev ministrstva za kulturo:

Letni načrti nakupov:

Letni načrt nakupa gradiva 2024