Brezžična omrežja

Uporabniki knjižnice lahko uporabljajo brezžična omrežja OKC, Libroam in Eduroam.

Brezžično omrežje OKC

Brezžično omrežje OKC je namenjeno gostom knjižnice za hiter pregled elektronske pošte in kratkotrajno iskanje informacij na spletu. Hitrost brezžične povezave je odvisna od števila sočasnih uporabnikov. Do nadaljnjega je uporaba možna brez vnosa gesla. Dostop je omejen na 1 uro na dan. Kljub poteku je omogočen dostop do spletne strani knjižnice in strani za nameščanje odjemalca Eduroam.

Brezžično omrežje Libroam

Pred nameščanjem omrežja Libroam je potrebno namestiti odjemalec za eduroam, ki si ga prenesete na spletni strani: https://cat.eduroam.org/.

Izberete uporabnika IZUM. Sledi izbira operacijskega sistema. Z izbiro se samodejno prenese odjemalec za vaš operacijski sistem, ki ga namestite na napravo.

Za dostop na mobilnih napravah ustvarite dostopno točko wifi, tako da izberete naslednjo nastavitev:

• Način EAP: TTLS
  • Preverjanje pristnosti 2 faze: PAP
  • Certifikat CA: nedoločeno Identiteta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.* (Pri čemer x predstavlja člansko številko.)
  • Geslo: (vpišete geslo za mojo knjižnico)

Za prijavo v omrežje Libroam na računalniku uporabite uporabniško ime: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. (xxxxxxx je številka vaše članske izkaznice) in geslo, ki ga uporabljate za dostop do spletne storitve Moje knjižnice.
Uporaba brezžičnega omrežja ni časovno omejena.

Brezžično omrežje Libroam je namenjeno vsem aktivnim članom knjižnice in deluje v mreži večjih knjižnic po Sloveniji. Navodila za pridobitev uporabniškega imena in gesla ter za nastavitev brezžičnega omrežja so na voljo na povezavi http://home.izum.si/cobiss/libroam/za_uporabnike.asp. Za uporabo brezžičnega omrežja Libroam veljajo naslednja pravila:

• uporabnik mora biti član knjižnice,
  • uporabnik mora imeti poravnane vse terjatve do knjižnice,
  • uporabnik ni kršil pravil, ki veljajo v omrežju Eduroam/Libroam.

Brezžično omrežje Eduroam

Pred nameščanjem omrežja Eduroam je potrebno namestiti odjemalec za eduroam, ki si ga prenesete na spletni strani: https://cat.eduroam.org/. Izberete uporabnika IZUM.

• Način EAP: TTLS
  • Preverjanje pristnosti 2 faze: PAP
  • Geslo: (vpišete geslo, ki ste ga prejeli za dostop do eduroama)

Brezžično omrežje Eduroam je namenjeno uporabnikom izobraževalne in raziskovalne sfere, ki na svojih ustanovah pridobijo dostop in navodila za uporabo brezžičnega omrežja Eduroam v Sloveniji ali tujini.

Če boste imeli težave pri nameščanju odjemalca, vam je na voljo brezplačna pomoč preko elektronske pošte Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..