Rastem s knjigo

Nacionalni projekt Rastem s knjigo spodbuja bralno kulturo mladih. Osnovnošolce in srednješolce motivira za branje in spodbuja njihov obisk splošnih knjižnic.

V projektu sodelujejo Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za kulturo RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Združenje splošnih knjižnic, Zavod RS za šolstvo, Društvo šolskih knjižničarjev Slovenije, Društvo slovenskih pisateljev, osnovne šole, srednje šole, Pionirska – center za mladinsko književnost in knjižničarstvo pri Mestni knjižnici Ljubljana in splošne knjižnice.

Cilji projekta Rastem s knjigo so:

• spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja,
  • promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja,
  • spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic,
  • motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Tudi v šolskem letu 2023/2024 projekt izvajamo za učence 7. razredov in dijake 1. letnikov.

Projekt sofinancira JAVNA AGENCIJA ZA KNJIGO REPUBLIKE SLOVENIJE.