»TO JEZERO SE PO KRANJSKO IMENUJE CERKNIŠKO JEZERO«

PRGIŠČA LEPOT PRESIHAJOČEGA JEZERA

Če smo lansko leto zaključili z lepotami naše domovine, letošnjega odpiramo na zelo podoben način.

Alenka Veber, ki jo člani Univerze za 3. življenjsko obdobje dobro poznate, vas vabi na sprehod po našem največjem jezeru, ki v svojih najveličastnejših trenutkih pokriva kar 38 km2 (Bohinjsko, ki je naše največje stalno jezero, recimo 3,3 km2), potem pa povsem izgine in se spet pojavi … in že več stoletij buri domišljijo domačinov, popotnikov in raziskovalcev.

KDAJ?

Predavanje bomo izvedli v ponedeljek, 18. januarja, ob 17.30.

KAKO BOMO IZVEDLI PREDAVANJE?

Gospa Veber bo predavanje izvedla v živo, preko platforme ZOOM.

Število obiskovalcev je omejeno na 100, zato se vsi, ki vas predavanje zanima, čimprej prijavite na njen elektronski naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Na dan prijave boste od nje prejeli povezavo za dostop do spletne predavalnice in natančna navodila za spremljanje predavanja.

V primeru, da bi interes za predavanje presegel omejitev, bomo naslednji dan njegov posnetek objavili na Youtube kanalu Univerze za 3. življenjsko obdobje.
Ob tem vas vabimo, da se s klikom na povezavo naročite na vsebine kanala, kjer bomo v prihodnjih tednih in mesecih objavili kup sila zanimivih vsebin.

Želimo vam prijetno popotovanje in vas hvaležno vabimo, da na predavanje povabite še koga.

Predavanje je organizirano v okviru Univerze za tretje življenjsko obdobje.