Prilagajanje podnebnim spremembam - v okviru U3O

Predavateljica dr. Lučka Kajfež Bogataj je raziskovalka na področju klimatologije in meteorologije. V številnih publikacijah ozavešča civilno družbo o globalnih in lokalnih okoljskih vprašanjih. Kot ena najaktivnejših žensk, ki se ukvarja s podnebnimi spremembami, bo spregovorila o hudih pritiskih človekovih aktivnosti, pod katerimi se je znašel naš planet, in kako lahko na trajnosten način še rešimo okoljske probleme, biotsko raznovrstnost ...

V Sloveniji velja za eno od začetnic raziskovanja vpliva podnebnih sprememb. Objavila je okrog 130 znanstvenih in več kot 750 strokovnih in poljudnih člankov. Je avtorica štirih knjig o tej tematiki: Kaj nam prinašajo podnebne spremembe, Vroči novi svet, Planet voda in Planet, ki ne raste. Vabljeni! (foto:https://www.zurnal24.si/magazin/intervju-lucka-kajfez-bogataj)