V dvoje okrog ekvatorja

Vabljeni na četrto predavanje v sklopu V dvoje okrog ekvatorja. Tokrat nas bo prof. Janja Simoniti popeljala v Namibijo.

Namibija je afriška država, ki je velika za štirideset Slovenij, v njej pa živita le dva milijona prebivalcev. Je ena najredkeje poseljenih dežel na svetu.

Dežela je pravi popotniški in fotografski raj. Ne očara te le prostrana in veličastna pokrajina, ampak tudi raznolikost  ljudstev. Tukaj lahko doživiš pravi afriški safari, se podaš v Namib, najstarejšo puščavo na svetu, in z Bušmani nabiraš hrano in plodove zemlje.

Na predavanju bo predstavila to lepo deželo, po kateri sta z možem potovala z najetim terenskim avtomobilom s šotorom na strehi, ki sva ga “postavila” vsak večer.

Vabljeni v Levstikovo dvorano.