140 decibelov tišine

Andrij Bačinski je v Ukrajini dobro poznano ime sodobne mladinske književnosti. Po poklicu je sicer inženir elektrotehnike, toda od trenutka, ko je leta 2011 izšla njegova prva knjiga v seriji detektivk za mladino, se posveča predvsem pisanju. Glavni lik njegovega mladinskega romana si ni prislužil samo naziva »ukrajinski Oliver Twist«, temveč leta 2015 tudi prestižno nacionalno nagrado BBC-jeva knjiga leta, seveda v kategoriji, posvečeni mladinski književnosti V avtomobilski nesreči mladi glasbenik Sergij iz glasbene družine ne izgubi samo staršev in sestrice, temveč tudi sluh. Naučiti se mora novega načina sporazumevanja z vrstniki v zavodu za gluhe otroke in premagati mora razočaranje in popoln obup, da ne bi težka izguba v njem povsem ubila tudi volje do življenja. Mora pa se tudi izviti iz primeža mladinske tolpe in pred najhujšim rešiti svojo novo sestrico Jarino. (povzeto po galarna.si)