Balada o pticah pevkah in kačah

Napočil je praznik žetve in z njo desete Igre lakote. Osemnajstletni Coriolanus Snow se v Kapitolu pripravlja, da bo zaslovel kot mentor na igrah. Nekoč mogočno družino Snow so udarili hudi časi. Usoda družine je odvisna od Coriolanusa, ki bo moral premagati, nadkriliti in pretentati sošolce, če bo kot mentor želel dobiti igre. Usoda mu ni naklonjena – dodelili so mu tributko iz dvanajstega okrožja. Kakšno ponižanje! Toda ko se v areni bije neizprosen spopad na življenje in smrt, Coriolanus počasi spoznava, da mu ni tako vseeno zanjo, kot je sprva mislil. Želi si zmagati za vsako ceno, zato se bo moral odločiti, ali naj igra po pravilih ali ne. (povzeto po spletni str. felix.si)