Bratova vojna

Založnik o knjigi

Večkrat nagrajen roman je postavljen v čas, ko v Evropi izbruhne najhujša vojna, kar jih pomni svet. Na Novi Zelandiji pa se brata William in Edmund, oba domoljuba, soočita s težko preizkušnjo: William se takoj ponosno javi na vojaško dolžnost, da bo častno služil svoji domovini, mlajši Edmund pa zavrne nošenje orožja, saj verjame, da orožje v imenu miru prinese zgolj novo gorje. Tako postane vojni oporečnik, ki ga aretirajo in zaprejo kot zaničevanja vrednega izdajalca domovine. V bridkih, toda nadvse iskrenih pismih, ki jih pišeta mami, razkrivata vsak svojo izkušnjo iste vojne.

Različni poti obeh bratov se križata v Franciji v krvavi bitki na Sommi, kjer se prvi bori z orožjem v roki, drugi pa pomaga pri odnašanju in oskrbi ranjencev iz strelskih jarkov. Njuno emocionalno potovanje, ki preizkuša in zamaja njune vrednote, prepričanja in pričakovanja, pa se konča šele s koncem vojne. Jezo in sovraštvo zamenja spoštovanje.

Preveri status izposoje