Erik Vogler in smrt v toplicah

Po zločinih, ki so se zgodili v Bremnu, Erik Vogler nujno potrebuje oddih. Zdravniki so mu predpisali kuro miru, saj so ga noč za nočjo preganjale more z belim kraljem. Zato sprejme povabilo babice Berte, da bi z njo preživel teden dni v razkošnih toplicah. Seveda si ni mogel niti predstavljati, da se bo sproščujoča blatna kopel lahko spremenila v novo nočno moro. S svojim navidezno odbijajočim glavnim likom je španska pisateljica Beatriz Osés ustvarila enega najbolj izvirnih detektivskih romanov v zadnjih letih, ki nas prevzema in preseneča na prav vsaki strani. To je detektivka s paranormalnimi elementi in prvinami grozljivke. (povzeto po spl. str. Založbe Malinc)