Guinnessova knjiga rekordov

Nova izdaja priljubljene Guinnessove knjige rekordov priča, da je bilo tudi preteklo leto bogato v postavljanju novih rekordov po vsem svetu, naklonjeno pa je bilo celo nekaterim novim domačim tekmovalcem. Tokratna izdaja je prav vesoljska, saj je njena glavna tema vesolje in rekordi, povezani z njim. Poleg izbora klasičnih presežkov, nekaterih tudi zelo bizarnih ali nevarnih, novih ilustracij in stotin prvič objavljenih fotografij so v knjigi poleg starih rekorderjev svoje mesto našli tudi nekateri novi domači predmeti, dogodki in ljudje. Za najstarejše glasbilo na svetu so razglasili neandertalčevo koščeno piščal iz Divjih bab, s štirimi luknjami v stegnenici jamskega medveda (43.000 pr. n. št.), čokoladnica Cukrček je spomladi 2016 v Radovljici pripravila največjo čokolado s površino 142,32 m2. Skupno prinaša knjiga za leto 2017 več kot 4000 rekordov, ki odražajo stalno spremin­jajoči se svet okoli nas, in vključuje tudi številne nove neverjetne in popularne rekorde z neobičajnih področij, na katerih premikajo meje. Knjiga rekordnih dosežkov za otroke in odrasle je poučna, zabavna in navdihujoča! (povzeto po Bukla)

Preveri status izposoje