Konec

Zemlji se približuje uničujoč, gromozanski komet, datum in ura, ko se bo vse končalo, sta znana. Sedemnajstletni Simon hoče zadnje dni življenja preživeti z ljudmi, ki jih ima rad, še posebej pa s Tildo, punco, ki ga je zapustila kmalu zatem, ko je svet izvedel grozljivo novico. A Tilda izgine in Simon se v obupu zateče k njeni najboljši prijateljici Lucindi, ki se je v osamo umaknila zaradi smrtonosne bolezni že prej. Potem pa najdejo Tildino truplo in Simon naenkrat postane glavni osumljenec. Dnevi do konca sveta se odštevajo, Simon in Lucinda pa želita le priti resnici do dna … Apokaliptični roman švedskega pisatelja Matsa Strandberga (1976) si zastavlja vprašanje, kaj je najbolj pomembno, ko se tvoj čas izteka, ob tem pa razgalja odnose v družbi ter preizprašuje bistvo človeškosti in ljubezni. Leta 2020 je bil uvrščen na častno listo IBBY. (povzeto po spl. str. založbe Mladinska knjiga)