KRIMINALKA

Opis založnika

Po svetovni uspešnici Da Vincijeva šifra, ki je bila prodana v 80-ih milijonih izvodov, je vsaka nova knjiga Dana Browna težko pričakovana in že v prvih dneh postane velika uspešnica. Mojster napetih in skrivnostnih trilerjev  je sedaj poskrbel za novo vznemirjenje.

Knjiga, ki je v angleškem jeziku izšla pred nekaj meseci, že ruši rekorde. V prvem tednu prodaje je postala najbolje prodajana Brownova knjiga  v prvih sedmih dneh so v vseh jezikih in različicah (tudi elektronski) prodali več izvodov Inferna kot Da Vincijeve šifre.

»Išči in našel boš.« – te besede odmevajo v glavi profesorja Roberta Langdona, ko se zbudi v bolnišnici sredi Firenc, ne da bi se spominjal, kako se je znašel v njej. Prav tako ne more pojasniti, od kod skrivnostni predmet v njegovem suknjiču. Ker mu nekdo streže po življenju, se skupaj z mlado zdravnico podata na vratolomni beg po Firencah, znajdeta pa se tudi v Benetkah in Istanbulu. Samo Langdonovo poznavanje skrivnih prehodov in starodavnih skrivnosti ju lahko reši pred kremplji neusmiljenih zasledovalcev. Svet je na robu katastrofe, ključ do rešitve pa se skriva v nekaj verzih Dantejeve Božanske komedije.