Medvedi in medvedki

Recenzija Bukla

Prav nikomur ni treba posebej razlagati, da so plišasti dobrodušneži z okroglimi ušeski najbolj zvesti prijateljčki mnogih otrok (in včasih tudi odraslih), zato ni nič čudnega, da so motivi medvedkov navdih tako številnim pisateljem kot pesnikom in ilustratorjem. V zelo lično oblikovani knjigi, s katero Mladinska knjiga proslavlja 70. rojstni dan revije Ciciban, je zbranih več kot sedemdeset pravljic, ugank, pesmic, črtic in medvedjih podob, ki slavijo vse godrnjavčke tega sveta, tako tiste prave, ki se sprehajajo po gozdu, kot tiste, ki oživijo v otroški domišljiji ali s svojim mehkim kožuščkom ponoči delajo družbo malim junakom. V spremi besedi je Miklavž Komelj zapisal: »Piki Jakob dečku ni samo prijatelj, ampak tudi učenec. Medvedek Pu, pa je dečku resničen učitelj.« In ja, vsak ima svojega medvedka, morda je čas, da ga poiščete tudi vi, če ga ni več na omari, ga boste gotovo našli v tej lepi medvedji knjigi.

Renate Rugelj; Bukla 114

Preveri status izposoje