Moji prvi metulji

Recenzija Bukla

Že precej obsežni zbirki preprostih določevalnih ključev, sta se pridružila še dva nova naslova: Metulji in Pozimi zelene rastline. Metulji so zaradi svojih pisanih barv in raznolikosti izredno priljubljena skupina žuželk med mladimi naravoslovci, a drobna knjižica ni namenjena njihovemu lovljenju, pač pa vabi k natančnemu opazovanju njihovih vzorcev, barv, oblik telesa in kril. S pomočjo ključa in izredno lepih fotografij bodo lahko svoje poznavanje metuljev zelo obogatili, saj je v knjižici zbranih več kot trideset različnih metuljev. V naših krajih je tudi pozimi zabavno opazovanje rastlin, saj je okoli nas veliko dreves in grmov, ki ne odvržejo listov in ohranijo barvo, zato bodo mladi botaniki še posebej veseli ključa, ki jim bo pomagal razvozlati imena številnih zimzelenih in vedno­zelenih rastlin.

Renate Rugelj; Bukla 114

O knjigi

Metulji so skupina žuželk, katerih izredna raznolikost barv in vzorcev kril hitro pritegne našo pozornost. Strokovnjaki menijo, da je na svetu več kot 150.000 vrst metuljev, zato lahko rečemo, da so metulji tretja najobsežnejša skupina žuželk. Knjiga Moji prvi metulji vključuje 37 pogostih vrst metuljev, ki jih najdemo v Sloveniji.
Namen knjige je usmerjati k natačnemu opazovanju metuljev, pri čemer moramo biti pozorni na podrobnosti, kot so barva, vzorec, oblika kril in telesa.
S knjigo ne želimo spodbujati mladih naravoslovcev, da bi lovili metulje, ampak željo, da bi jih opazovali, se zavedali njihovega pomena v naravi ter jih skušali ohraniti in zaščititi pred uničujočimi vplivi.

Preveri status izposoje