Na koncu oba umreta

Priljubljeni ameriški pisatelj Adam Silvera nas v pretresljivi, vendar pozitivni zgodbi o dveh ljudeh, ki se jima v enem nepozabnem dnevu spremeni življenje, opominja, da ni življenja brez smrti in ne ljubezni brez izgube. 5. septembra, malce po polnoči, Glas smrti pokliče Matea Torreza in Rufusa Emeteria ter jima pove slabo novico: danes bosta umrla. Mateo in Rufus sta si popolna tujca, ampak iz različnih razlogov si na svoj zadnji dan želita spoznati novega prijatelja. Še dobro, da za to obstaja aplikacija. Imenuje se Zadnji prijatelj in z njeno pomočjo se bosta Rufus in Mateo dobila na še zadnji veliki pustolovščini – kako v enem samem dnevu doživeti dovolj za celo življenje. (povzeto po spl. str. felix.si)