Nenavaden teden s Tesso

Med prvomajskimi počitnicami na nizozemskem otoku Texel sreča desetletni Samuel enajstletno Tesso, glasno in gospodovalno domačinko. Ona ga kaj hitro pritegne v svoje nenavadne načrte, kako bo spoznala očeta, ki si niti predstavlja ne, da ima kje kakšno hčer. Tessa je njegovo ime našla v maminem starem dnevniku in ga izsledila po internetu. Povabila ga je, da preživi teden v njuni hišici na obali, ki jo oddajata turistom, a mami seveda o tem ni povedala nič. Tessin namen je preizkusiti očeta, ali je sploh vreden, da ima takšno hčer, kot je ona, in izmislila si je res nenavadna preverjanja. Pri izvedbi svojega načrta potrebuje Samuelovo pomoč – seveda pa gredo stvari narobe in se marsikdaj humorno, včasih pa tudi zelo resno zasučejo. (povzeto po Bukla)

Preveri status izposoje